Dom spokojnej starości promyk woj. Mazowieckie

Witajcie dziś nadszedł dzień w którym musieliśmy oddać Babcie do domu starców. Kondycyjnie nie było z nią źle, chodziła potrafiła coś zrobić, lecz głowa już nie ta… Niestety nie można było jej zostawiać samej bo potrafiła zacząć gotować i o tym zapomnieć. Baliśmy się że albo coś się stanie albo kiedyś wyjdzie i nie będzie umiała wrócić. No i w ten pojawił się pomysł z domem opieki.

Dom spokojnej starości Mazowieckie jak sam się przedstawia, świadczy na najwyższym poziomie profesjonalną opiekę nad osobami starszymi oraz chorymi.  Oczywiście jest w stanie zapewnić pomoc w podstawowych czynnościach życiowych, pielęgnacji i higienie, wsparcie i pomoc w realizacji spraw osobistych, ułatwianie kontaktu z otoczeniem. Dom Spokojnej Starości Promyk zapewnia mieszkańcom dostęp do całodobowego lekarza, pielęgniarki oraz fizjoterapeuty.Chcemy, aby nasi mieszkańcy czuli się u Nas, jak we własnym domu. Otaczamy naszych seniorów miłością, ciepłem, radością, poczuciem stabilizacji, a przede wszystkim, aby ani na moment nie czuli się osamotnieni.

No i tu nas mieli ich cennik to 2200 złotych za miesiąc, w tym całodobowa opieka. Nikt nie wysiedziałby z nią całodobowe 24/h a jakby zatrudnić trzy pielęgniarki na trzy zmiany to pewnie byśmy musieli sprzedać dom. Patrząc zatem logicznie cena była naprawdę dobra. Pojechaliśmy zatem na miejsce trochę zobaczyć jak to wygląda a trochę dopełnić formalności. urzekło mnie że straszę osoby normalnie chodzą po całym ośrodku jedni przychodzą do innych rozmawiają czasem grają w gry. Taki dom pełen chodzących na około staruszków i zagadujących każdego nowego człowieka. Kilka dni później zawieźliśmy tam Babcie, a dziś mija piąty dzień trochę jeszcze jestem przerażona ale za dwa dni jedziemy w odwiedziny. Także niebawem pewnie wam napisze coś jeszcze.

 

Kategorie: Dziadkowie