Do dzisiejszego wpisu skłoniło mnie to co kilka dni temu przez przypadek przeczytałam.

Zbieranie autografów.

Zawsze kojarzyło mi się że to z nastoletnimi, które świata poza swoim idolem, czyhających pod sceną piszczących dziewczynek.
Drugie skojarzenie to typowe skojarzenie, że większość to zbieracze którzy kolekcjonują dla kolekcjonowania, zbierają w zasadzie wszystko bez jakiegokolwiek rozmysłu. Obojętnie czy interesują się daną dziedziną życia czy nie. Czy wiedzą o danej osobie coś wiedzą czy też nie. Bo znają taką tylko z tego że jest znana i to dla nich wystarczający powód aby mieć ich zdjęcie a podpisem. Nie przeszkadza im zbierać autografów od np. piłkarzy czy innych sportowców, nie znając ich dokonań czy w kiedy i gdzie uzyskali np. Mistrzostwa Świata, gdzie złote medale itp. Czy są to krótko czy długodystansowi biegacze czy skoczkowie narciarscy. Ważne że znane nazwisko.
Tak samo z aktorami czy piosenkarzami.
Denerwuje mnie takie podejście, bo w moim odczuciu jest one bardzo przedmiotowe.

Ja jednak postanowiłam zagłębić się tym temacie trochę głębiej i “zdobyć” kilka podpisów osób które cenie.
Na razie jestem na etapie, uświadamiania sobie kogo tak naprawdę chce mieć w swojej kolekcji, nie chce mieć w niej przypadkowych osób. I tworzenia swojej listy osób od których chce zdobyć magiczny podpis.
Jak do tej pory, nie maiłam pojęcia jak wygląda cała “procedura” związana z otrzymaniem autografem. Po krótkim renonsie w cale nie jest to takie łatwe, ale w sumie też aż tak trudne.
Ale przede wszystkim jest potrzebny czas i cierpliwości w poszukiwaniu kontaktów do osób od których chce się autograf. Potem wysłać list i czekać. Na dobrą odpowiedź możesz dostać w przeciągu kilku dni, niektórzy podobno czekali nawet kilka lat (gdzieś czytałam że chłopak czekał prawie 4 lata i już dawno stracił nadzieje).

Ja jak na razie nie mam żadnych dokonań na tym polu, nie licząc 3 podpisów na płytach wygranych w sumie przez przypadek i co i tak uważam to za traf szczęścia.

A co Wy uważacie o zbieraniu autografów? Macie już jakieś na swoim koncie? Może chcecie zacząć swoją przygodę w tym temacie? A może macie już ją za sobą?
Macie jakąś listę osób od których chcecie mieć autograf?

Piszcie odpowiedzi w komentarzach

Kategorie: Bez kategorii